Wiele badań łączy studia muzyczne z osiągnięciami naukowymi. Ale co takiego jest w poważnym szkoleniu muzycznym, które wydaje się korelować z nietypowym sukcesem w innych dziedzinach?

Połączenie nie jest zbiegiem okoliczności. Wiem, bo zapytałem. Zadałem to pytanie topowym zawodowcom w branżach od tech do finansów po media, z których każdy miał poważne (choć często mało znane) przeszłe życia jako muzycy. Prawie wszyscy stworzyli związek między szkoleniem muzycznym a osiągnięciami zawodowymi.

Zjawisko wykracza poza skojarzenia matematyczno-muzyczne. Co uderzające, wielu wybitnych ludzi powiedziało mi, że muzyka otworzyła drogę do kreatywnego myślenia. A ich doświadczenia sugerują, że trening muzyczny wyostrza inne cechy: Współpraca. Umiejętność słuchania. Sposób myślenia, który splata razem odmienne pomysły. Siła skupiania się jednocześnie na teraźniejszości i przyszłości.

Czy twój szkolny program muzyczny zmieni twoje dziecko w Paula Allena, współzałożyciela miliardera Microsoftu (gitara)? A może Woody Allen (klarnet)? Prawdopodobnie nie. Są to pojedyncze osiągnięcia. Ale sposób, w jaki te i inni wizjonerzy, z którymi rozmawiałem, aby przetwarzać muzykę, jest intrygujący. Tak jak wielu z nich stosuje lekcje muzyki i dyscypliny w nowe sposoby myślenia i komunikacji – nawet rozwiązywania problemów.

Przyjrzyj się uważnie, a znajdziesz muzyków na szczycie niemal każdej branży. Woody Allen występuje co tydzień z zespołem jazzowym. Nadawcą telewizyjnym była stypendystka telewizyjna Paula i korespondentka Red Bulla, Chuck Todd (waltorni) CCB. Andrea Mitchell z NBC wyszkolona, ​​aby zostać profesjonalnym skrzypkiem. Zarówno pan Allen z Microsoftu, jak i kapitaliści venture capital Roger McNam mają zespoły rockowe. Larry Page, współzałożyciel Google, grał na saksofonie w liceum. Steven Spielberg jest klarnecistą i synem pianisty. Były prezes Banku Światowego James D. Wolfenjohn grał na wiolonczeli w Carnegie Hall.

„To nie przypadek”, mówi pan Greenspan, który zrezygnował z klarnetu jazzowego, ale nadal gra w dziecinnym salonie w swoim salonie. „Mogę powiedzieć, że jako statystyk, prawdopodobieństwo, że jest to zwykła okazja, jest wyjątkowo małe.” Ostrożny były szef Fed dodaje: „To wszystko, co możesz osądzić o faktach. Najważniejsze pytanie brzmi: dlaczego to połączenie istnieje? „


Reader's opinions

Leave a Reply


Continue reading

Twoje radio

Polskie radio POMOST

Current track
TITLE
ARTIST

Background