Muzyczna subkultura 90s z technologiami elektronicznymi

Written by on 16 stycznia 2017

Lata 90. niewątpliwie oznaczały Złoty Wiek podziemnych muzycznych zinów katalogujących ruchy subkulturowe. Bez lawiny kont Tumblr oferujących niekończące się informacje na temat tego, co ma na sobie twój ulubiony zespół, rekomendacje Soundcloud na temat tego, kogo słuchać dalej, lub Twitter dokumentujący najbardziej lubiany strach przed gitarzystą z dzieciństwa, publikacje takie jak pionierskie DIY Zine Sniffin ‚Glue i groupie – skoncentrowana gwiazda znalazła drogę do gorliwych rąk fanów muzyki na całym świecie. Aby uczcić prostszy czas, oto nasza lista pięciu najbardziej kultowych podziemnych zin, o których być może nie słyszałeś i gdzie możesz je przeczytać.

Zaczynając od tej listy z OG wszystkich zin, Sniffin ‚Glue był pierwszą publikacją, w której kronika punkowa była z punktu widzenia insiderów. Stworzony w Wielkiej Brytanii w 1976 roku, zaraz po redaktorze Marku Perry (który wówczas był bankowcem) oglądał koncert Ramones, przypadkowe DIY Sniffin ‚Glue, z tytułami na czubkach, obskurną gramatyką, przekleństwami i nieformalnym pisaniem sposób dla wielu punkowych zinów, które nastąpiły później. Zgadzając się z pomysłem stworzenia własnej kultury i odrzucając starą, nie podpisywała się pod żadną tradycyjną formą publikacji, aw rzeczywistości została zamknięta po zaledwie 14 problemach z obawy przed włączeniem się do głównego nurtu prasy muzycznej. Niestety, nie jest on katalogowany online – ale jeśli jesteś w Londynie, możesz sprawdzić pełne archiwum w bibliotece londyńskiej College of Communication.

Uznawana za skandal w tamtym czasie magazyn „Star” z lat 1973 w Los Angeles był skierowany do nastoletnich dziewcząt i opisywał życie najbardziej kultowych grup dekadowych, od Sable Starr po hiper-kontrowersyjne „baby groupies” z Sunset Strip. Z manifestem, który można by nazwać feministycznym, pierwszy numer otwierał się pod wpływem gniewnych listów od nauczycieli i rodziców – jeden z nich zaskoczył magazyn „nie został zapakowany w zwykły brązowy papier”, jak to zrobiłby magazyn porno – do którego redakcja zespół odpowiedział: „A co powiesz o tym, by dziewczyny z Arkansas zdecydowały o Gwieździe?”. Pojawił się nawet komentator, który mógł przyjść prosto od 2016 roku, który stwierdził, że mężczyźni tacy jak on nie lubią tego „Women’s Lib Baloney”, o którym opowiada magazyn. Odnosząc się do ich czytelników jako Foxy Ladies (także imienia dla grupek dla dzieci), Star nigdy nie podważyła swoich nastoletnich czytelników z feromonami, a także zawierała wiele zdjęć młodego Micka Jaggera, obok komiksów z fantazji, na przykład, gdzie fani ubiera się jako glam rockowa ikona Marc Bolan, aby dostać się za kulisy. Z pięcioma drukowanymi problemami skrupulatnie zbieranymi i zdigitalizowanymi, możesz uzyskać dostęp do całego archiwum tutaj.


Reader's opinions

Leave a Reply


Continue reading

Twoje radio

Polskie radio POMOST

Current track
TITLE
ARTIST

Background