Stara cegielnia

Stara cegielnia

Scheduled on

Poniedziałek 23:45 23:55
Wtorek 19:00 23:45
Środa 15:45 18:00
Piątek 00:00 03:00
Niedziela 23:58 00:00

Stara cegielnia

Tagged as: , ,
„Stara cegielnia” to adaptacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, napisanego w latach okupacji, a wydanego tuż po wojnie (1946).

Akcja słuchowiska dzieje się w tak lubianej i popularyzowanej przez autora podwarszawskiej okolicy, konkretnie w Pruszkowie. W stosunkowo zastaną i spokojną, jak na wojnę, egzystencję społeczności miasteczka, wkrada się ekstremalna, okupacyjna sytuacja, która zmusi bohaterów do podjęcia dramatycznych decyzji.
Główny bohater, wywodzący się z nizin społecznych młody chłopak (Marcin Przybylski), uwikłany w tę dramatyczną historię, zdobywa się na niekonwencjonalny czyn, teoretycznie sprzeczny z jego dotychczasowym postępowaniem.
Utwór Jarosława Iwaszkiewicza pisany był na gorąco, ale zawiera szereg bardzo wartościowych historiozoficznie obserwacji, co stanowi o ogromnej wartości tego opowiadania.


Read more

Podcast of previous episodes


Related news

Sorry, there is nothing for the moment.

Stara cegielnia charts


Stara cegielnia team

red.mgr Janina Swat-redaktor naczelny,reżyser i scenarzystka teatralna.Dyrektor Departamentu Kultury w Polskim Radio i telewizji POMOST. Z zamiłowania teatr,film.Wykształcenie-reżyseria teatralna,scenarzystka.W radio i telewizji POMOST zajmuje się reżyserowaniem teatrów radiowo-telewizyjnych.Prowadzenie imprez plenerowych,koncertów,festiwali i innych uroczystości.W Polskim radio i telewizji POMOST jest Dyrektorem Departamentu Kultury.  

red.Joanna Jabłonowska-kierownik działu zagranicznego w Polskim Niezależnym Radio i Telewizji”POMOST”. Jest korespondentem zagranicznym przebywająca w PHOENIX w ARIZONIE,USA.

Redaktor ILONA SIEDLECKA Na antenie naszego radia.Prowadzi audycje ogólno-społeczne,prowadzenie imprez muzycznych,teatralnych.

red.Wiesław Redaktor,korespondent w Nowym Jorku. Muzyk, gra w zespole muzycznym RELAX na terenie USA. W naszym radio zajmuje się audycjami muzycznymi,organizowaniem imprez,prowadzenie.


Stara cegielnia crew

red.Joanna Jabłonowska-kierownik działu zagranicznego w Polskim Niezależnym Radio i Telewizji”POMOST”. Jest korespondentem zagranicznym przebywająca w PHOENIX w ARIZONIE,USA.


Twoje radio

Polskie radio POMOST

Current track
TITLE
ARTIST

Background