Stara cegielnia

Stara cegielnia

Scheduled on

Poniedziałek 23:45 23:55
Wtorek 19:00 23:45
Środa 15:45 18:00
Piątek 00:00 03:00
Niedziela 23:58 00:00

Stara cegielnia

Tagged as: , ,
„Stara cegielnia” to adaptacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, napisanego w latach okupacji, a wydanego tuż po wojnie (1946).

Akcja słuchowiska dzieje się w tak lubianej i popularyzowanej przez autora podwarszawskiej okolicy, konkretnie w Pruszkowie. W stosunkowo zastaną i spokojną, jak na wojnę, egzystencję społeczności miasteczka, wkrada się ekstremalna, okupacyjna sytuacja, która zmusi bohaterów do podjęcia dramatycznych decyzji.
Główny bohater, wywodzący się z nizin społecznych młody chłopak (Marcin Przybylski), uwikłany w tę dramatyczną historię, zdobywa się na niekonwencjonalny czyn, teoretycznie sprzeczny z jego dotychczasowym postępowaniem.
Utwór Jarosława Iwaszkiewicza pisany był na gorąco, ale zawiera szereg bardzo wartościowych historiozoficznie obserwacji, co stanowi o ogromnej wartości tego opowiadania.


Read more

Podcast of previous episodes


Related news

Sorry, there is nothing for the moment.

Stara cegielnia charts


Stara cegielnia team

red.Ewa ,kierownik działu redakcyjnego do spraw kontaktów z zespołami muzycznymi,grupami teatralnymi,aktorami, piosenkarzami,kabaretami.Organizowanie spotkań,festiwali,koncertów, i innych imprez w tym sportowych

red. Janina,reżyser i scenarzystka teatralna.Dyrektor Departamentu Kultury w Polskim Radio i telewizji POMOST. Z zamiłowania teatr,film.Wykształcenie-reżyseria teatralna,scenarzystka.W radio i telewizji POMOST zajmuje się reżyserowaniem teatrów radiowo-telewizyjnych.W Polskim radio i telewizji POMOST jest Dyrektorem Departamentu Kultury.  

red.Joanna Jabłonowska-kierownik działu zagranicznego w Polskim Niezależnym Radio i Telewizji”POMOST”. Jest korespondentem zagranicznym przebywająca w PHOENIX w ARIZONIE,USA.

Redaktor Brygida .Na antenie naszego radia nadajemy poezje Pani red.Brygidy Błażewicz.Jest ona autorką wielu opracowań poetyckich.Prowadzi audycje poetyckie.  

red.Wiesław Redaktor,korespondent w Nowym Jorku. Muzyk, gra w zespole muzycznym RELAX na terenie USA. W naszym radio zajmuje się audycjami muzycznymi,organizowaniem imprez,prowadzenie.


Stara cegielnia crew

red.Joanna Jabłonowska-kierownik działu zagranicznego w Polskim Niezależnym Radio i Telewizji”POMOST”. Jest korespondentem zagranicznym przebywająca w PHOENIX w ARIZONIE,USA.


Twoje radio

Polskie radio POMOST

Current track
TITLE
ARTIST

Background